Langšádlová s prezidentem řešila výzkum v Izraeli

8.12.2021

Doufám, že se nám podaří ještě více využít dobrých vztahů mezi ČR a Izraelem k posílení oblasti vědy a výzkumu.

Langšádlová s prezidentem řešila výzkum v Izraeli

Prezident Miloš Zeman včera v Lánech přijal i adeptku na ministryni pro vědu a výzkum Helenu Langšádlovou (TOP 09).


„Hovořili jsme o tom, jak by zejména aplikovaný výzkum měl podporovat naši hospodářskou situaci,“ řekla Langšádlová. Prezident se podle ní blíže zajímal například o kosmický a smluvní výzkum. „Zmínili jsme i otázku vztahů s Izraelem, protože pan prezident má dobré vztahy s Izraelem, já také. Takže doufám, že se nám podaří ještě více využít dobrých vztahů mezi ČR a Izraelem k posílení oblasti vědy a výzkumu,“ dodala.


Hlavní úkol podle Langšádlové bude vybojovat dostatek peněz pro vědu a výzkum, protože nastupující vláda chce výrazně šetřit. „Budu chtít posílit financování vědy i z komunitárních zdrojů a hledat nástroje, jak posílit vyšší příliv soukromého kapitálu,“ řekla Langšádlová. Dnes má do zámku v Lánech dorazit kandidát na ministra zahraničí Jan Lipavský z pirátské strany. O něm se spekuluje, že je pro prezidenta pro své názory na izraelsko-palestinský konfl ikt nepřijatelný.


Prezident designovanému premiéru Petru Fialovi (ODS) řekl, že jednoho z kandidátů bude chtít vetovat a má pro to argumenty, „přes které nejede vlak“. Zeman dnes také přijme kandidáta na ministra zemědělství Zdeňka Nekulu (KDU-ČSL).

Převzato z: Právo