Den s Helenou Langšádlovou

13.4.2018

Kladli jste si někdy otázku, jak probíhá pracovní den poslance? Podívejte se na den s Helenou Langšádlovou.

Den s Helenou Langšádlovou

Kdo si někdy nepoložil otázku, co ti poslanci vlastně přes den dělají? Protože chceme, abyste měli lepší představu, jak svou práci vykonávají politici TOP 09, zahajujeme projekt Den s politikem. Postupně tak budete moci virtuálně strávit den nejen s poslanci a senátory, ale také s našimi starosty, místostarosty a zastupiteli. 

Prvně jsme den strávili se středočeskou poslankyní Helenou Langšádlovou. Projděte si její práci z 12. dubna: 

8:00 Modlitební snídaně v parlamentní kapli

Před samotným jednáním sněmovny usedá Helena Langšádlová společně s dalšími kolegy do parlamentní kaple. Na jejím založení se v roce 2016 podílela. Poslanci, senátoři, ale i jejich asistenci a zaměstnanci mohou zahájit den diskusí nad tématem každodenního života. Dnešním tématem byla důležitost rodinných vztahů. Následuje snídaně. Etika a morálka by měly být výraznými kvalitami každého zákonodárce, proto je důležité, že byla vytvořena neutrální půda, kde mohou mezi poslanci napříč stranami probíhat hodnotové diskuse. 

9:00 Jednání Stále komise pro Ústavu České republiky

Po modlitební snídani se Helena Langšádlová okamžitě odebírá na jednání Stálé komise pro Ústavu České republiky. Hlavními tématy byla rizika celostátního referenda a příprava na zavedení GDPR.

10:00 Konzultace s občany ohledně pěstounské péče

Helena Langšádlová a Markéta Pekarová Adamová přijímají na klubu TOP 09 manželský pár, kterému bylo odebráno dítě jim svěřené do pěstounské péče a následně bylo umístěno do prostředí, o jehož vhodnosti má pár velmi vážné pochybnosti. Problémem je především fakt, že příbuzenští pěstouni neprocházejí takřka žádným prověřením. Naše poslankyně okamžitě začaly s manželským párem řešit konkrétní legislativní opatření. Zapracují na tom, aby při svěřování dětí do pěstounské péče příbuzných byly prověřeny podmínky, do kterých je dítě umístěno a aby byly rovněž ověřeny osoby, které s nimi budou žít ve společné domácnosti. V péči o dítě není prostor pro chyby. 

11:00 Jednání s Parlamentním institutem

Ze schůze míří Helena Langšádlová rovnou do předsálí jednacího sálu, kde se setkává se zástupci Parlamentního institutu. Společně chtějí probrat možnosti, jak prakticky využít studie OECD. 

12:00 Jednání sněmovny o novele zákona o směnárenské činnosti

Helena Langšádlová odchází na zasedání sněmovny, a to konkrétně na 1. čtení novely zákona o směnárenské činnosti. 

13:00 Příprava na interpelace

Po hlasování na plénu si bere k ruce svého asistenta. Je nutné připravit se na navazující interpelace. Helena Langšádlová se chystá interpelovat trestně stíhaného premiéra v demisi a je třeba doladit detaily. Je krásně, práce se může přesunout do venkovních prostor restaurace sněmovny. 

13:30 Pracovní oběd se studentskou neziskovou organizací

K Heleně Langšádlové a jejímu asistentovi se připojují zástupkyně studentské neziskové organizace, aby mohly s poslankyní probrat možnosti podpory. Hlavním tématem je podpora občanského vzdělávání a workshopy kritického myšlení. 

14:30 Interpelace

Začínají interpelace na Vládu v demisi. Helena Langšádlová byla vylosována jako třetí. Interpeluje Andreje Babiše s požadavkem, aby objasnil, na úkor čeho hodlá finacovat své sliby ze spanilé jízdy kraji. Jasná odpověď nezazněla. Kompletní znění interpelace si můžete přečíst ZDE.

15:30 Setkání s Michelem Barnierem

Ze sněmovny Helena Langšádlová odbíhá k poslednímu bodu svého pracovního dne - uzavřené setkání s Michelem Barnierem, hlavním vyjednavačem Evropské unie o podmínkách Brexitu. Podle aktuálních informací nebudou vztahy mezi EU a Velkou Británii příliš úzké. 

17:00 Odjezd domů

Po nabitém dni se Helena Langšádlová vydává z Prahy zpět do svého domova v Černošicích. 

17:30 Plavání 

Pravidelný pohyb prospívá. Paní poslankyně si po celém dni ráda zaplave. 

Aktuální příspěvky z průběhu tohoto i dalších dnů můžete sledovat na Facebooku pod hashtagy #denspolitikem #DensTopkou #densposlankyní